Biz Kimiz?

et.e

Dr. Ertan TÜFEKÇİOĞLU

wassertan@gmail.com

Dr. Ertan Tüfekçioğlu Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Sağlık  Bölümünü Bitirdi. Su İçi Performans Geliştirme, Donanımlı Dalış, Cankurtarma alanlarında eğitimler aldı.  Hareket Analizi, Su içi Fitness ve Rehabilitasyon konularında dersler verdi. Uzun yıllar Fitness Liderliği yaptı.

 

Dr. Tüfekçioğlu, Watsu Terapi uygulamalarına 2006 yılında başladı. Uygulamalar sırasında  terapi alan kişilerde olumlu ve derin gelişmeler gözlemledi. Bu durum, Watsu başta olmak üzere diğer su beden çalışmalarını Türkiye’ye getirmek için önemli bir teşvik oldu.

 

Türkiye’de ilk defa Dünya Su Beden Çalışmaları Birliği (W.A.B.A) tarafından sertifikalandırılan Watsu Eğitim Organizasyonunu 2008 yılında Göksel Ozan ile birlikte gerçekleştirdi.

 

Bir çok bilimsel makalesi yayınlanan Dr. Tüfekçioğlu’nun, watsu terapi tekniğinin kalp atım hızı değişkenliğine etkilerini incelediği makalesi de 2009 yılında yayınlandı. Bunların yanı sıra çeşitli radyo ve televizyon programlarında Watsu tanıtımlarını ve eğitim organizasyonlarını sürdürmektedir.

 

goxel2

Göksel OZAN

gokselozan@gmail.com

Göksel OZAN İlk ve orta öğretimini İzmit’te tamamladıktan sonra 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Yüzme, cankurtarma, fitness ve masörlük eğitimleri aldı.

 

Çeşitli spor merkezlerinde ve özel havuzlarda yüzme antrenörlüğü ve yöneticilik yaptı.  2006 yılında Dr. Ertan TÜFEKÇİOĞLU ile beraber su terapileri alanında çalışmalara başladı. 2008 yılında Türkiye’nin ilk WATSU eğitim organizasyonunu gerçekleştirdi.

 

Halen özel bir spor merkezinde yönetici olan Göksel OZAN, watsu uygulamaları ve watsu eğitim organizasyonları yapmaya devam etmektedir.

“Biz Kimiz?” için 2 yorum

    1. Merhaba Melda hanım, Bir Otelin SPA merkesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Çok yakın bir zamanda sitemizden duyuracağız. Size özel olarak mesaj atacağım. iyi günler dilerim,

      Göksel Ozan
      Watsu Türkiye Takımı

Yorumlar kapatıldı.